trende

YÜKSEK KUSURLU SİPARİŞ ORANI SUSPENDİ NEDİR ve ÇÖZÜMÜ

12.04.2022
175
YÜKSEK KUSURLU SİPARİŞ ORANI SUSPENDİ NEDİR ve ÇÖZÜMÜ

Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi Nedir

                Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi, bir siparişin temel üç basamağının kusurlu işlenmesi sonucunda 60 günlük bir takvimden alınan kusur oranının %1’in üzerinde çıkması neticesinde gerçekleşen tehlikeli ve bir o kadar önemli suspend türüdür. Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi için öncelikle Amazon Seller Central Hesap Sağlığı kısmına girerek şunları incelemeniz gerekmekte:

  • Olumsuz değerlendirme oranı
  • A’dan Z’ye Garanti Talebi Oranı
  • Kredi kartı ters ibraz oranı

                Yukarıda verirken üç madde aslında bir siparişin üç temel kusur hesaplama basamağını oluşturmakta ve ne kadar çok sipariş alırsanız oran yüzdelik üzerinden hesaplandığı için Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi olma ihtimaliniz de bir o kadar azalmaktadır.

                Örneğin gelen ilk siparişte temel bu üç kusur hesaplama basamağından da kaldığınızı düşünelim, %1’in üzerine çıktığı zaman sorun teşkil eden bu kısım gelen ilk siparişle birlikte %100’e ulaşarak kırmızı alarm verecek ve Amazon Yetkililerinin hesabınıza anında Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi uygulamasına sebep olacaktır. Bu işleme OLUMSUZ DEĞERLENDİRME ORANI adı verilir ve bu oran olumsuz değerlendirme almış ürünlerin toplam sipariş sayısına bölünmesiyle bulunmaktadır. Yani:

1 olumsuz yorum / 1 toplam sipariş = %100 Olumsuz Değerlendirme Oranı

1 olumsuz yorum / 100 toplam sipariş = %1 Olumsuz Değerlendirme Oranı

                Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi nedir konusunu iyice anladığınızı düşünerek çözüm yollarına ve Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi işleminden nasıl korunabilirsiniz bunlara bir göz atalım.

Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi Çözüm Yolları

                Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı, Amazon’un en dikkat ettiği konuya yani müşteri memnuniyetine vurulan en sert darbedir ve bu nedenle satıcılarına ciddi zorluklar doğuran Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi işleminin gerçekleşmesine sebep olmuştur. Ama bu demek değil ki Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi asla çözülemez elbette ki hesabınızı yine her suspend türünde olduğu gibi sağlam bir appeal ile kurtarma imkanınız var.

Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi Korunma Yöntemleri

                Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi olmamak için yapmanız gereken siparişlerinizi detaylı takip etmek geç kargo ya da farklı bir sorun olduğu anda bizzat müşteriyle iletişime geçerek durum için üzüntünüzü, telafisi için gerekirse bir hediye ve benzeri şeylerle çözüme ulaştırmaktır. Bu sayede Yüksek Kusurlu Sipariş Oranı Suspendi olmamak için gerekli adımları atmış olacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hilal GÜRKAN
Hilal GÜRKAN
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?