trende

Suspend Açma

27.03.2022
265
Suspend Açma

Amazon Suspend Çeşitleri Nelerdir?

Eğer sizlerde Dünya’nın en değerli beş şirketinden biri olan Amazon üzerinden E-Ticaret yapıyorsanız Suspend Çeşitleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak sizler için hayati önem taşıyor demektir. Bilindiği üzere Amazon kullanıcılarına katı kurallar koyarak müşteri memnuniyetini garanti altına almaktadır. Örneğin bu sebepledir ki dropshipping yapan satıcıların ödemelerini daha geç göndermekte, sürekli şekilde envanterinizi takip etmekte ve daha bir sürü işlem… Tüm bunlar güvenlik sebebiyle olsa bile birçok noktada satıcıların yani bizlerin gözünü korkutmakta.

Amazon Suspend Çeşitleri oldukça fazladır bu nedenle sadece sık rastlanılanları ve önem arz eden Suspend işlemlerinden bahsedeceğiz.

Amazon Suspend Çeşitleri:

1. Açılış Suspend Nedir Neden Gerçekleşir?

Açılış Suspend, Amazon Suspend Çeşitleri bölümümüzde en sık görüntülenen sorundur. Bu sebepten ötürü daha hesabını bile açamadan Suspend olmuş birçok kullanıcı birçok mağdur vardır.

Açılıs Suspend işlemin temelinde iki sebep yatar bunlardan ilki daha önce hesap açmış birisinin yeniden hesap açmaya çalışıyor olması ikincisi ise bilgisayar ya da daha geniş bakalım hesabı açmaya çalıştığınız cihazla daha önce bir satıcı hesabı oluşturma işleminden başarısız olmuş olmanızdır. Bu başarısızlık ise genel olarak evrakların ısrarla hatalı gönderimi oluyor.

Amazon Suspend Çeşitleri içerisinde ilk sırayı kapan Açılış Suspend sorununun çözümü için Amazon Satıcı Hesabı Açma bölümümüzü inceleyerek iletişime geçebilirsiniz.

2. Hızlı Satış Suspend Nedir Neden Gerçekleşir?

Amazon Suspend Çeşitleri arasında en masum olan Suspend işlemi Hızlı Satış Suspend’dir. Hızlı Satış Suspend olmuş bir hesapla satış yapmaya devam edebilirsiniz bu sayede mağazanız hit kaybetmezken sizde vaktinizi boşa harcamamış oluyorsunuz.

Hızlı Satış Suspend genel olarak mağazasını yeni açmış kullanıcılara uygulanan satış takip ve inceleme operasyonudur. Dropshipping ile başlayan satıcılar ilk 3 ay içerisinde düzenli sipariş almaya başladığında sıklıkla uygulanır ve 30 ila 60 gün arasında kendiliğinden kalkar. Amaç yeni girdiğiniz pazaryerinde sizi tanımak ve müşteri memnuniyetini garantiye almaktır. Bu süre zarfında ödeme alamaz fakat satışa  devam edebilirsiniz.

3. 3 ASİN Suspend Nedir?

3 ASİN Suspend ise Amazon Suspend Çeşitleri arasında en can sıkanıdır. Sebebi ticari markalı ürünler sanılmaktadır bu yanlış bir bilgidir. Her zaman duyduğunuz ve büyük önem arz eden Hızlı Ürün Yüklenmemesi kuralının çiğnenmesi durumunda gerçekleşir ve satışlar tamamen durdurulur. Paranızı hesabınızı tekrardan aktifleştirerek ya da 90 gün sonra Amazon tarafından uygun görülürse alabilirsiniz.

Amazon Suspend Çeşitleri arasında bu üç madde sıklıkla karşımıza çıksa da bunların dışında daha birçok Suspend işlemi var. Yani kısaca bunlar buzdağının görünen kısmıydı. Ticari marka ürün satmaktan tutunda sahte ürün şüphesine kadar Amazon Suspend Çeşitleri artmakta.

Amazon Suspend Çeşitlerine Karşı Önlemeler Nelerdir

TouchSeller firması olarak bu konuda profesyonel hizmet sağlamaktayız. Amazon Satış Ortaklığı ve Amazon Satıcı Danışmanlığı paketlerimizin yanı sıra Amazon Satış Eğitimleri ve Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemlerine varan desteklerimiz mevcut. Bir uzman ile birlikte bu işe başlamak ve ilk adımı sağlam atmak en iyi çözüm yoludur. 7/24 Canlı Destek hizmetimizle siz değerli TouchSeller ailesi ticarette kazananlar arasında.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Hilal GÜRKAN
  Hilal GÜRKAN
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?