trende

İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Nedir ve Çözümü

12.04.2022
162
İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Nedir ve Çözümü

İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Nedir

                İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Amazon şirketi tarafından geliştirilen bir güvenlik yazılımıdır. Temelinde iki sebep yatmaktadır bunlardan ilki bir Amazon satıcı hesabınızdan suspend olduktan sonra ( 3 ASIN, Açılış vs Suspenler ) tekrar aynı cihaz üzerinde aynı satış bölgesinde ikinci bir hesap açmanızdır.

                Sizler örneğin Amazon Kanada’da satış yapıyorsunuz ve bir sebepten ötürü Amazon satıcı hesabınızı suspend etti. Muhtemelen aynı cihazdan yine Kanada üzerinden bir satıcı hesabı açamayacaksınız. Fakat bunu başarırsanız kuvvetle muhtemeldir ki hesabınız bir ay içerisinde İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi olacaktır.

                İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi olmanızı sebep olan bir başka nokta ise yine bir Amazon satıcı hesabınızın olduğu ve bunun herhangi bir sebepten suspend ( 3 ASIN, Açılış vs Suspenler ) olduğunu düşünelim. Aynı internet ağından açılan hesapların İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi olduğu durumlarda gözlemlenmiştir.

                İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi için aynı internet sağlayıcısından girme sorunu genel olarak Amerika üzerinde görülse bile tedbir almakta her daim fayda vardır.

İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Çözümü

                İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Çözümü, her suspend işleminde olduğu gibi düzgün ve açık yazılmış appeal’dan geçmektedir. Bilgisayarı bir arkadaşınızdan satın aldığınızı samimi ve inandırıcı bir şekilde Amazon Yetkililerine bildirmeniz ile açılma ihtimali var. Şu ana kadar birçok İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi işleminden hesap kapanmış olsada bunların çok az bir kısmı tekrardan açılabilmiştir.

İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi Korunma Yolları

                İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi olmamak için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. Aynı bilgisayar ve interneti ağını kullanmamak, farklı kredi kartı ile ödeme yapmanız temel korunma yöntemlerini oluşturmaktadır. Ayrıca değinmek gerekir ki gerekli tüm bilgi ve evrakları mümkünse bir başkasının üzerine almanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.  Yine eski suspend olduğunuz Amazon Satıcı hesabınızdaki ödeme alma yönteminin de aynısını kullanmamanız gerekmektedir örneğin Payoneer kullanıyorsanız yeni bir alıcı adresi eklemeniz ve o alıcı hesabına ödemelerinizi almanız gerekmektedir.

                İlişkilendirilmiş Hesap Suspendi olmaktan kaçınmak istiyorsanız ve özellikle Amerika bölgesinde ( Kanada, Meksika vs ) satış yapıyorsanız internet ağınıza çok daha dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hilal GÜRKAN
Hilal GÜRKAN
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?