trende

Hesap Açılımı

27.03.2022
266
Hesap Açılımı

Amazon Satıcı Hesabı Açma

                Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi sanılanın aksine büyük riskler barındıran meşakkatli bir iş. Bunu söylememizin ardından aklınıza direkt şu gelmesin “Tek başınıza satıcı hesabı açamazsınız” pek tabi Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemini bizler gibi sizlerde halledebilirsiniz. Fakat gerekli belgeler ve bunların Amazon’a gönderilmesi noktasında birçok pürüz ve detay sizleri beklemekte. TouchSeller bu noktada devreye girerek siz değerli müşterileri için bu zorlu parkuru tek severde ve kusur bir şekilde geçmenize imkan sağlıyor.

                Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi için belirttiğimiz üzere birçok evrak ve belge gerekli bunlar; açmak istediğiniz mağazanın ülkesi, satıcı kimliğinizden tutunda gün geçtikçe güncellenen ve gelişen Amazon tarafında da sabit kalmamakta. Belli başlı yıllardır değişmeyen belgeleri kısaca aktarmak gerekirse listemi şu şekilde:

 • Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi için ilk olarak vatandaşı olduğunuz ülkenin vatandaşlığınızı belgeleyen bir evrak. Örneğin Türkiye için TC Kimlik, Sürücü Belgesi ya da Pasaport geçerlidir.
 • İkametgahınızı açık bir şekilde beyan eden bir fatura. Örneğin Doğalgaz, elektrik, su, kredi/banka kartı ekstresi.
 • Bireysel ya da kurumsal Vergi Numarası.
 • Bankadan onaylı kim olduğunuzu beyan eden onay belgesi.

ADIM ADIM AMAZON SATICI HESABI AÇMA

Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi için şu adımları takip etmelisiniz:

1. Adım bilgisayarınızdan Amazon Seller Central’a giderek Hesap Oluştur butonuna tıklamanız. Unutmayın her bilgisayarda yalnızca bir satıcı hesabı oluşturulabiliyor hatalı daha önce açtıysanız ya da açmaya çalıştıysanız başka bir cihazdan denemeniz gerekecektir.

2. Adım ise klasik bilgilerin girilmesi bunları uzun uzun anlatarak siz değerli TouchSeller ailesini yormayacağız. (Adınız, Soyadınız, Yaşınız vs.)

3. Adım Mağaza adı oluşturma bu kısma olası bir ihlalde sizin beyanınızın esaslılığını arttırmak adına şahsi adınızı kullanmanız önerilse de rumuz kullanılabiliyor.

4. Adımda artık belgelerin eklenmesine geçiyoruz ve ilk olarak faturanızı Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi için açmış olduğumuz sayfaya ekliyorsunuz. İkametgahınızın ve adınızın açıkça yazıldığından emin olun. Belgeyi taratmanız gerekmekte çoğunlukla fotoğraflar ciddiye alınmamakta bu noktada şu tarz akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamaları kullanabilirsiniz. Adobe Scan, Office Lens, CamScanner, Tiny Scanner…

5. Adım artık Amazon Satıcı Hesabı Açma işleminin sonuna geldiniz demektir bu noktada TC Kimlik / Pasaport / Sürücü Belgesi bu üç belgeden birinin taranmış bir formatını eklemeniz gerekmekte. Ardından hemen altında yer alan kısma Kredi Kart Ekstrenizi ekleyerek işlemi bitirebilirsiniz.

Tebrikler Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi hepsi bu kadardı.

Amazon Satıcı Hesabı Açma İşlemi Kaç Gün Sürer

                Amazon Satıcı Hesabı Açma adımlarını tamamladıktan sonra yoğunluğa göre size belirli bir süre içerisinde yanıtın mail üzerinden geleceğini bildirirler. Bu noktada çok esnek tarihler duymuş olsak bile genel olarak TouchSeller güvencesiyle açılan Amazon Satıcı Hesapları maximum 2 gün içerisinde açılmaktadır.

Amazon Satıcı Hesabı Açma Sorunları ve Çözümleri

                Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi yukarıda yer alan listede de görüldüğü gibi oldukça sıradan ve zor olmayan bir işlem. Fakat bu evrakları eksiksiz tamamlasanız bile birçok durumdan dolayı hesabınız açılamayabiliyor hatta dahası  Amazon Satıcı Hesabınız açılmadan suspend olabiliyorsunuz.

Amazon Satıcı Hesabı Açma İşlemi İlk Hata Vergi No

                Amazon Satıcı Hesabı Açma işleminde öncelikle ele alınması gereken husus Bireysel Vergi Numarası, hakeza birçok satıcının bu konuda zorluk çektiğini duyumlamaktayız. Vergi Numaranızı bireysel olarak araştırmak istiyorsanız Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi için gerekli olan şey E-Devlet bilgilerinizle E-Devlet’e giriş yapmanız ve “Vergi No Sorgula” aramasının ardından çıkan ilk sekmeden Vergi Nonuzu görüntülemek. Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi için sorulan bu NO’yu doğru yere eksiksiz girdiğiniz taktirde sorun çıkmayacaktır.

Amazon Satıcı Hesabı Açma Hata İki Banka Belgeleri

                Bunu hallettiğinizi var sayarak sorunlardan bir başka Amazon Satıcı Hesabı Açma sorununa yönelmek doğru olacaktır. Bu sefer karşımıza Bankalardan Onaylı Belge sorunu çıkıyor. Bu noktada eksik olan şey ise genel olarak yollanacak belgenin Türkçe olması ya da kimliğinizi ve ikametgahınızın Türkçe karakterler içermesi olarak gözlemlenmekte. Bunu etkili kişilere konuşarak çözmeniz gerekiyor.

Bu sorunlar Amazon Satıcı Hesabı Açma konusunda ciddi riskler oluşturmaktadır. Unutmayın ki Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemi her bilgisayardan bir kez yapılmaktadır. Kişinin bilgisayarından IP adresine hatta Amazon Satıcı Hesabı Açma işlemini başarısızlıkla sonuçlandırsa dahi şahsı suspend olabiliyor. Sizde ilk adımı TouchSeller ile atın.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Hilal GÜRKAN
  Hilal GÜRKAN
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?